top of page

Hakkımızda

Curious Girl
Misyonumuz

Okul öncesi eğitimde bilgiye araştırarak, sorgulayarak ve uygulayarak ulaşan, toplumsal değerlerle yoğrularak, öz disiplin, sorumluluk ve insan hakları çerçevesinde özgüveni ve özsaygısı gelişmiş, idealist ve üretken bireyler yetiştirmek. Geleceğe; kendi kendine yetebilen, ezberlemek yerine hayat boyu öğrenmeye meyilli, kendi kültür ve değerlerini bilen, doğaya, insanlara, çevreye, etik değerlere önem veren mutlu ve özgür çocuklar hediye etmek.

 

Vizyonumuz

Okul öncesi eğitim alanında ulusal ve uluslar arası standartları Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda takip eden alanında fark yaratmış, eğitim kalitesiyle ulusal ve uluslar arası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir eğitim  kurumu olmak. yeniliklerin, yaratıcılığın ve gelişimin öncüsü olmak, öğretici kurum kimliğiyle okul öncesi eğitimde saygın kurumlarından ilki olmak için varız.

 

Hedeflerimiz

Öncelikli hedefimiz oyun çağındaki çocuğa doyasıya oyun oynatmaktır. Bu doğrultuda okul içi bütün programımız çokça oyun oynamak üzerine planlanmış, müfredatımız oyun ile harmanlanmıştır.

Minik Kaşiflerimizi sevgiyle sarmalayarak,  özgüven duygusu gelişmiş, arkadaşlık ve paylaşım bilinci elde etmiş, okuluna aidiyet duygusu geliştirmiş mutlu çocuklar yetiştirmek.

Benlik bilincinin oturduğu süreçte, kendini ve yeteneklerini iyi tanıyan, düşünen, sorgulayan, çözüm üreten özgüvenli çocuklar yetiştirmek.

Keşfetme  duygusunun yoğun olduğu dönemde, öğrenmeye ilgi uyandırmak, bilişsel, sosyal, duyusal, dil ve psikomotor becerilerini oyunla geliştiren eğlenceli çocuklar yetiştirmek.

İlköğretime başlamadan önce, akademik olarak ön hazırlığı tamamlayarak, toplum içinde var olmaya hazır çocuklar yetiştirmek.

Minik Kaşifler  Anaokulu eğitim programımız çocuklara yaşam becerisi kazandıran gelişimsel ve sarmal bir düzende ve öğrenen merkezlidir.

Bu nedenle öğrenme etkinliklerinde çocuklarımızın yaşantısına dayalı ve çocukların kendi bireysel hızında ilerlemesini sağlayan eğitim ortamları sunulur.

Öğrenmenin keyfini, heyecanını keşfetmelerini sağlamak, yaratıcı ve üreten, toplumsal duyarlılığı yüksek bireyler olmasını ve uzun yıllar sürecek dostluklar edinmelerini sağlamak temel amaçlarımızdandır.

Okulumuz

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğrencilerimize kaliteli ve nitelikli eğitim imkanları sunan modern bir eğitim kurumudur. Fatih ilçesinin Çapa semtinde Çapa Fen Lisesi yanında (Mollagürani mahallesi) bulunmaktadır. Kurumumuz müstakil bahçe içerisindeki 4 katlı binada hizmet vermektedir. Okulumuz geniş ve ferah sınıflara sahiptir. Kurumumuzda ayrıca açık geniş bahçe ve kapalı oyun alanı, oyun odası, konforlu uyku odası, geniş ve hijyenik yemekhane bulunmaktadır. Binamızın ısı yalıtımı mükemmeldir. Okulumuzun fiziki yapısı MEB standartlarına uygundur.

bottom of page